Poznajmy się!

O marce MOYA

MOYA to najszybciej rozwijająca się, partnerska sieć stacji paliw w Polsce.

MOYA to założona w 2009 roku, należąca do spółki Anwim S.A., ogólnopolska sieć stacji paliwObecnie działa w niej ponad 400 placówek.

Stacje sieci MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, przy drogach lokalnych i w miastach. Oferują one pełną gamę usług od sprzedaży paliwa, przez własny koncept kawiarniano-gastronomiczny Caffe MOYA, sklep, aż po myjnie i ofertę kierowaną do klientów biznesowych. 

Wszystkie stacje działające w ramach sieci spełniają jednolite standardy obsługi i jakości. Gwarancją jakości paliwa na stacjach w barwach MOYA jest niezależny program badania paliw – TankQ. Sieć stacji paliw MOYA jest liderem na polskim rynku pod względem dynamiki rozwoju. 

MOYA historia

1992
2009
2011
2012
2013
2014
2018
2020
2020
2021
2021
1992
2009
2011
2012
2013
2014
2018
2020
2020
2021
2021

Założenie firmy Anwim

Powołanie do życia własnej marki sieci stacji paliw MOYA

Wprowadzenie karty flotowej MOYA Firma

Wprowadzenie na rynek napoju energetyzującego MOYA Energia

Wprowadzenie na rynek ulepszonego diesla ON MOYA Power

Połączenie z Esppol S.A.

Fundusz Enterprise Investors inwestuje w rozwój sieci stacji paliw MOYA 

Uruchomienie nowego typu stacji - MOYA express

Enterprise Investors większościowym udziałowcem w Anwim S.A.

Debiut Anwim S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych

Akwizycja spółki The Fuel Company Holding BV

Właścicielem sieci stacji paliw MOYA jest polska spółka z ponad 25-letnim doświadczeniem w hurtowej sprzedaży i dystrybucji paliw płynnych – Anwim S.A.
Pierwsza stacja paliw MOYA została otwarta w Mińsku Mazowieckim. Przez ostatnią dekadę MOYA powiększała ofertę dogodnie rozlokowanych baz paliw funkcjonujących we współpracy z nowoczesnymi jednostkami transportowymi. Jako sieć przekonaliśmy do siebie klientów między innymi za sprawą jakości sprzedawanego paliwa.
Obecnie na kartę MOYA Firma dostępne są wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach MOYA: ON, uszlachetniony ON MOYA Power, benzyna 95 i 98, LPG, a także AdBlue oraz płyny do spryskiwaczy. To właściciel firmy transportowej decyduje, które produkty chce udostępnić swoim kierowcom na karty flotowe.
Napój energetyczny MOYA Energia to najbardziej rozpoznawalny produkt marki MOYA. Charakteryzuje się klasycznym smakiem i wysoką zawartością kofeiny – aż 32 mg/100 ml. Jest dostępny w puszkach o pojemności 250 ml.
ON MOYA Power to paliwo, którego formuła opracowana została przy współpracy z krakowskim Instytutem Nafty i Gazu. Efekty korzystania z uszlachetnionego paliwa ON MOYA Power widoczne są już po kilku tankowaniach. Wtedy bowiem odwrócony zostaje proces tworzenia się osadów na wtryskiwaczach i w układzie paliwowym.
Fuzja obu podmiotów nastąpiła w drodze przeniesienia całego majątku firmy Esppol (praw i obowiązków, w tym i wszelkich umów) na spółkę Anwim z siedzibą w Warszawie, należącą do tej samej grupy kapitałowej.
Fundusz Enterprise Investors objął mniejszościowy pakiet o wartości 100 mln zł. Decyzja pozwoliła utrzymać tempo rozwoju sieci MOYA, która aktualnie jest niekwestionowanym liderem wzrostu w swojej kategorii. Firma znana jest w branży ze swej elastyczności i umiejętności budowania trwałych relacji biznesowych.
 MOYA express to stacje samoobsługowe, dostępne zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych sieci MOYA.
 Zwiększenie zaangażowania funduszu Enterprise Investors w Anwim S.A. jest kolejnym krokiem w realizacji ambitnej strategii rozwoju, jaką spółka przyjęła kilka lat temu. MOYA jest najdynamiczniej rosnącą siecią stacji paliw w Polsce, a zwiększenie zaangażowania kapitałowego Enterprise Investors pozwoli jej kontynuować ekspansję na rynku.
 Debiut obligacji wyemitowanych przez Anwim S.A. na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W obieg zostało wprowadzonych 50 tys. obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1000 zł każda.
 Anwim S.A. podpisał umowę warunkową na akwizycję holenderskiej spółki The Fuel Company Holding BV, emitenta i operatora kart paliwowych TFC. Karty TFC akceptowane są na ponad 8 tys. stacjach w 18 krajach Europy.

Społeczna
odpowiedzialność
MOYA

Ambitnie, konsekwentnie i odpowiedzialnie realizujemy plan rozwoju sieci MOYA.

Nasze działania zawsze prowadzone są w sposób odpowiedzialny wobec współpracowników, franczyzobiorców, klientów i dostawców.

Planując rozwój sieci zawsze troszczymy się o środowisko naturalne i lokalne społeczności.

Aktywnie uczestniczymy w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego i wspieraniu lokalnych społeczności.

Nagrody
i wyróżnienia

Konsekwentna realizacja wartości i dążenie do nieustannego rozwoju sprawiają, że Anwim jest spółką cenioną w branży.

Biuro prasowe

Aktualności i kontakt dla dziennikarzy oraz mediów.

Kariera w MOYA

Rozwijaj się razem z najbardziej dynamiczną siecią stacji paliw.